Zváračka na zváranie MMA (obalená elektróda), s celulózovými elektródami a na TIG zváranie s dotykovým štartom (LIFT ARC). Funkcie HOT START, ARC-FORCE, ANTI-STICK a VRD. Rozsah zváracieho prúdu 10 – 250 A.
| Obj. číslo | 5.0287 |
Zadajte svoj e-mail a budeme vás informovať, keď bude produkt dostupný.
| Obj. číslo | 5.0287 |
| Splátky už od | |
Pri kúpe tohto produktu máte možnosť zakúpiť si produkty z nižšie uvedeného zoznamu vo zvýhodnenej cene.
Zváračka na zváranie MMA (obalená elektróda), s celulózovými elektródami a na TIG zváranie s dotykovým štartom (LIFT ARC). Funkcie HOT START, ARC-FORCE, ANTI-STICK a VRD. Rozsah zváracieho prúdu 10 – 250 A.
HOT START - nastaviteľná funkcia pre bezproblémové zapaľovanie, umožňuje ľahké zapálenie oblúka krátkodobým zvýšením prúdu oproti nastavenej veľkosti zváracieho prúdu.
ARC FORCE - nastaviteľná funkcia pre zabezpečenie stabilného oblúka. Vyrovnává prípadné výkyvy napätia na oblúku, ktoré vznikajú chvením ruky zvárača a neudržaním konštantnej vzdialenosti elektródy od zvarenca pri zváraní.
ARC FORCE vypnuté - používa sa pri stredných a vyšších zváracích prúdoch.
ARC FORCE maximálne - používa sa pri zváraní nízkymi prúdmi (zvisle nahor, nad hlavou, atď.).
ARC FORCE zvýšené - používá sa pre ľahšie zapálenie a udržanie oblúka, pre dobré prevarenie.
Pri zváraní tenkých plechov ARC FORCE zvyšuje nebezpečie prepálenia.
ANTI STICK - v prípade možného prilepenia elektródy k zvarencu vypne zvárací prúd a obmedzí tak riziko prilepenia elektródy k zvaru.
VRD (Voltage Reduction Device - zariadenie pre zníženie napätia) - vypínateľná funkcia, chráni zvárača pred nepríjemnými účinkami (nepríjemné brnenie) napätia naprázdno. Po ukončení zvárania zníži okamžite napätie naprázdno na 21 V. Invertory PEGAS 250 E CEL Smart generujú napätie naprázdno 91 V (MMA) a 21 V (TIG), ktoré je bezpečné z hľadiska normy EN 60974-1. Avšak v určitom prostredí môže zvárač pociťovať nepríjemné brnenie. Ak je režim MMA VRD aktívny, zvárač toto brnenie pociťovať nebude.
| Použitie: | profesionál |
| Výkon: | priemyselná záťaž nad 220 A |
| Zváraný materiál: | oceľ / nerez |
| Metóda zvárania: | MMA / TIG s dotykovým štartom (TIG scratch - škrtom) |
| Sieťové napätie: | 3 × 400 V/50 – 60 Hz |
| Rozsah zváracieho prúdu: | MMA: 10 – 250 A, TIG: 5 – 250 A |
| Napätie naprázdno U0: | 97 V |
| Istenie: | 16 A |
| Max. efektívny prúd I1eff: | MMA: 11,4 A; TIG: 8,1 A |
| Zvárací prúd (DZ = 100 %) I2: | 150 A |
| Zvárací prúd (DZ = 60 %) I2: | 190 A |
| Zvárací prúd (DZ = x%) I2: | 35 % = 250 A |
| Krytie: | IP 23S |
| Rozmery: | 240 × 490 × 400 mm |
| Hmotnosť: | 22,2 kg |
| Priemer zváracej elektródy: | 0,5 – 3,2 mm |
| Použitie: | profesionál |
| Výkon: | priemyselná záťaž nad 220 A |
| Zváraný materiál: | oceľ / nerez |
| Metóda zvárania: | MMA / TIG s dotykovým štartom (TIG scratch - škrtom) |
| Sieťové napätie: | 3 × 400 V/50 – 60 Hz |
| Rozsah zváracieho prúdu: | MMA: 10 – 250 A, TIG: 5 – 250 A |
| Napätie naprázdno U0: | 97 V |
| Istenie: | 16 A |
| Max. efektívny prúd I1eff: | MMA: 11,4 A; TIG: 8,1 A |
| Zvárací prúd (DZ = 100 %) I2: | 150 A |
| Zvárací prúd (DZ = 60 %) I2: | 190 A |
| Zvárací prúd (DZ = x%) I2: | 35 % = 250 A |
| Krytie: | IP 23S |
| Rozmery: | 240 × 490 × 400 mm |
| Hmotnosť: | 22,2 kg |
| Priemer zváracej elektródy: | 0,5 – 3,2 mm |