Váš prehliadač nie je podporovaný na tejto stránke.

Zelené kroky

Odporučte stránku svojím známym

Ak chceme našu prírodu a okolie čo najviac šetriť, je dôležité sa zamyslieť nad všetkými produktami, ktoré využívame a odpadmi, ktoré po nás ostanú. Pre nás ako predajcu je zelené myslenie veľká výzva. Aj tak sa ale snažíme hľadať oblasti, kde vieme urobiť zmeny.

Balenie 

Využívame krabice, ktoré ku nám prichádzajú od dodávateľov, alebo v nich prišla zásielka zamestnancom. Výplň balenia, aby sa tovar nezničil, taktiež opakovane využívame alebo používame kartónovú. Opakované balenia nepokryjú všetky odchádzajúce balíky, ale väčšinu áno a nájdete na nich túto nálepku. 

Z pohľadu odpadu je kartón pomerne dobre spracovateľný materiál. Dá sa znova používať a keď doslúži, je možné ho kompostovať. Častá komplikácia však je plastová lepiaca páska. Aby sme nepridávali ďalší problém pri spracovaní odpadu, používame papierovú pásku z recyklovaného papiera

 

Vo svojom balení faktúru nehľadajte. Fyzickú faktúru mnoho zákazníkov nepotrebuje a ich tlač do každého jedného balíku sme považovali za plytvanie papierom. Faktúru preto zasielame vždy elektronicky v expedičnom e-maily, a zároveň ju nájdete aj vo svojom profile po prihlásení. 

Doprava

Pri e-shopoch je druhá veľká výzva uhlíková stopa dopravy. V tomto smere máme pre vás dobré správy. Spoločnosť DPD sa zaviazala ku 100 % uhlíkovej neutralite. Pri zvolení tohoto dopravcu ku vám objednávka cestuje bez budúceho dlhu pre planétu.

Produkty

Do svojej dielne niekedy musíme nakupovať nové produkty. Určite však nie je naším cieľom, aby v každej garáži stála zváračka, na ktorú iba padá prach. Chceme aby si svoj obľúbený stroj našiel každý, kto rád zvára a používal ho čo najdlhšie. Náš tovar je kvalitný a vydrží slúžiť mnohé roky. Ak počas jeho života treba urobiť väčšie zásahy, poskytujeme záručný aj pozáručný servis

Nie vždy ale musíte nakupovať nové stroje. Za výhodnejšiu cenu nájdete v sekcii bazár predvádzané, vrátené zariadenia, alebo tovar s poškodeným obalom. O aktuálnom stave vás radi informujeme.

Pravdou je, že nie každý doma potrebuje zváračku. Na občasné práce preto umožňujeme aj požičiavanie zariadení. V časti prenájom zváračiek nájdete cenník na najobľúbenejšie zariadenia, ale radi s vami vyberieme zariadenie, dohodneme podmienky a dopravu podľa vašich potrieb.

Kde berie Solík toľko energie?

Možno vás poteší, že väčšinu elektriny, ktorú naša firma potrebuje, pochádza zo solárnych panelov. Najväčšia spotreba z toho sú možno prekvapivo servery, na ktorých beží náš firemný systém zabezpečujúci evidenciu skladu a vybavovanie objednávok. V zime sa zasa u nás kúri tepelným čerpadlom. Pravdou je, že náš e-shop je zverený do rúk serverom mimo našu budovu. Prevádzkovateľ serverov sa však taktiež zaviazal do roku 2030 dosiahnuť uhlíkovú neutralitu a navrátenie vody do ekosystémov vo väčšom objeme než sa jej použije na chladenie datacentier.

Ak je pre vás udržateľné správanie dôležité, budeme radi keď využijete aj iné možnosti, než kúpu nových zariadení. Zároveň vieme, že naša cesta iba začína, budeme radi za akékoľvek komentáre a nápady. Prosím, napíšte nám ich na eshop@solik.sk