Optrel - prečo vsadiť na švajčiarsku kvalitu?

Odporučte stránku svojím známym

 

Švajčiarske výrobky sú pre nás väčšinou synonymom kvality - preto im takmer automaticky priraďujeme status spoľahlivosti. Výnimkou nie sú ani výrobky pre zváračov. Dnes sme sa rozhodli bližšie Vám predstaviť jedného zo špičkových švajčiarskych výrobcov zváracích kukiel - firmu Optrel, o ktorej ste už toho určite veľa počuli.Prvé zváracie kukly už pred 25 rokmi

Zváracia kukla je pre zvárača úplnou nevyhnutnosťou - bez nej by jeho práca nemohla byť bezpečná a efektívna. To Optrel pochopil už pred mnohými rokmi - spoločnosť bola založená už v roku 1986. Ide o rodinný podnik, ktorý už viac ako 25 rokov prináša na trh kvalitné zváracie kukly, príslušenstvo a produkty pre zváračov. Aj v súčasnosti sú na jeho čele deti pôvodného spolumajiteľa. Firma sprvu patrila pod Sperian a Bacou dalloz, ale neskôr sa osamostatnila. Momentálne pre Optrel pracuje približne 65 zamestnancov a v USA majú  vlastnú pobočku s názvom „Optrel inc.“.


Technológia Optrel

Čo robí zváracie kukly Optrel takými výnimočnými? V prvom rade sú to nové technológie a tiež rýchlosť s akou ich spoločnosť prináša na trh. Obrovskou výhodou je tiež dostupnosť. Pri zavádzaní nových trendov vždy prinesú niečo nové, čo tu ešte nebolo - ani funkcie, ktoré Vám predstavíme nie sú výnimkou:

- Funkcia autopilot - zváračove oči sú vždy optimálne chránené

  • vďaka špeciálnemu senzoru sa kazeta dokáže prispôsobiť zváraciemu procesu a nastaviť ideálnu tmavosť. Na základe typu zvárania a úrovne použitého zváracieho prúdu sa nastaví príslušná tmavosť. Zváračovi tak kazeta dokáže poskytnúť potrebnú ochranu a dokáže si ju doladiť tak, aby vyhovovala jeho očiam. Táto funkcia je výhodná tiež v tom, že neskôr sa zvárač nemusí zaoberať nastaveniami - zváracia kukla sa nastaví sama presne podľa jeho potrieb. Autopilota využijete najmä pri zváraní a aplikáciách, kde sa často menia ampére, ktorými zvárate.

tmavost-zvaracia-kukla-level-tmavosti-din-5-14

- Vonkajšie ovládanie - všetky funkcie na dosah ruky

  • nastavenie tmavosti, režim brúsenia alebo aj iné funkcie, ktoré zvárač potrebuje pri svojej práci je možné nastaviť z vonkajšej strany kukly bez toho, aby ste ju museli odkladať.

vonkajsie-ovladanie-zvaracej-kukly-optrel

- Funkcia oneskorenia a funkcia Twilight

  • Oneskorenie na konci procesu zvárania je funkcia, ktorá šetrí oči zvárača. Ak sa po dlhšom zváraní kukla prepne z tmavého stavu na svetlý, zváračove oči môžu byť nakrátko oslepené - práve tomu táto funkcia zabraňuje. Funkcia Twilight automaticky znižuje únavu očí. Kazeta pri prechode z tmavého do svetlého stavu poskytuje hladký prechod. Obe funkcie sú skvelé pre zváračov, ktorí zvárajú dlhé hodiny a múžu vďaka nim pracovať dlhšie a bezpečnejšie.

funkcia-oneskorenia-delay-optrel

- Reálne farby

  • špeciálny UV/ IR filter vyvinutý firmou Optrel umožňuje farebné realistické vnímanie a prináša farbu do sveta zvárania


farebne-spektrum-bez-realnych-farieb
Farebná škála štandardného zváracieho filtra
 

realne-farby-optrel
Farebná škála samostmievacieho zváracieho filtra (ADF - Auto Darkening Filter)
 

Inovatívne zváracie kukly každý rok

Ako sme sa predsvedčili, technológia Optrel je naozaj na vysokej úrovni a práve to je kľúčom toho, prečo sa zváracie kukly Optrel odlišujú od ostatných. Až 80% tržieb spoločnosti tvorí predaj zváracích kukiel, ktoré boli uvedené na trh v roku 2015 a neskôr. Zdrojom týchto predajov je najmä neskutočne vysoká miera inovácie, ktorú Optrel prináša na trh. Od roku 2015 spoločnosť každý rok uviedla na trh novú kuklu, ktorá sa okamžite stala jednou z najpredávanejších. Firma Optrel priniesla (a neustále prináša) rapídnou rýchlosťou mnoho noviniek a inovácii. Tu je niekoľko dôležitých míľnikov:

  • 2015 - autopilot
  • 2016 - 2,5 tmavosť
  • 2017 - panoramatické videnie
  • 2018 - 2,0 tmavosť

- Kukla Optrel E684 bola vôbec prvou zváracou kuklou s klasifikáciou 1/1/1/1 a funkciou twilight

- Kukla Optrel Vegaview 2.5 bola prvá predstavená s tmavosťou 2.5 v aktívnom stave

- Kukla Optrel Weldcap bola prvá s textilným skeletom a vykrojením pre nos

- Kukla Optrel Panoramaxx ako prvá priniesla panoramatické videnie, plastový skelet s vykrojením pre nos a nabíjanie akumulátora pomocou micro USB

- Zatiaľ poslednou novinkou je zváracia kukla Optrel Crystal 2.0, ktorá má ako prvá CLT (Clear Lens Technology - technológiu čistej šošovky) s tmavosťou 2,0 v aktívnom stave. Práve táto technológia na minuloročnej výstave Euroblech v Nemecku vyvolala medzi predvádzacími technikmi malú senzáciu. Všetci si ju chceli okamžite vyskúšať, pretože pohľad cez túto kuklu je absolútne famózny a ako už jej názov napovedá, takmer "kryštáľovo čistý". Viac o kukle Optrel Crystal 2.0 sa dočítate aj v samostatnom príspevku na našom blogu.
 

Inovácie, inovácie a ešte raz inovácie... s každou novou kuklou

Optrel určite aj naďalej plánuje investovať do vývoja čoraz lepších zváracích kukiel. Ich "evolúcia" hovorí sama za seba - víziou je neustále sa zlepšovať spolu s vývojom nových technológií. Cieľom nie je stať sa jednotkou na trhu, ale čo najviac vyjsť v ústrety zváračovi. O tom svedčí aj heslo Optrelu : "See better, weld better".

Ak si chcete vybrať nejakú zo Švajčiarskych kukiel istotne Vám pri výbere pomôže aj naše youtube video. V košíku zadajte do konca marca 2019 zľavový kód OPTREL a získajte -5% na vybrané produkty Optrel.

 

 

Ako si vybrať zváraciu kuklu Optrel


Súvisiace produkty
Najčistejší priezor
Voľba TIG zvárača
Zváracia kukla Optrel Crystal 2.0
504,65 s DPH 420,54 bez DPH
Skladom 6 ks
Voľba TIG zvárača
+ Darček ZADARMO
Zváracia kukla Optrel Panoramaxx + batoh ZDARMA !!!
389,00 s DPH 324,17 bez DPH
Skladom 13 ks
Zváracia kukla Optrel e684 strieborná
398,70 s DPH 332,25 bez DPH
Skladom 3 ks
Kukla Optrel vegaview 2,5 - čierna
322,20 s DPH 268,50 bez DPH
Na objednávku
Reálne farby
Zváracia kukla Optrel NEO P550 zelená
176,26 s DPH 146,88 bez DPH
Skladom 19 ks
Zváracia čiapka Optrel WeldCap RC 3/9 - 12
168,72 s DPH 140,60 bez DPH
Skladom 1 ks
Držiak na opasok pre zváraciu kuklu Optrel
19,93 s DPH 16,61 bez DPH
Skladom 5 ks
Švajčiarska kvalita
+ Darček ZADARMO
Zváracia kukla Optrel NEO P550 čierna + držiak na opasok ZDARMA !!!
183,60 s DPH 153,00 bez DPH
Skladom 12 ks
Kukla Optrel Clearmax PAPR e3000 brúsny štít s prípravou na odsávanie
226,80 s DPH 189,00 bez DPH
Na objednávku
Batoh na zváraciu kuklu Optrel Backpack
22,80 s DPH 19,00 bez DPH
Skladom 8 ks
Ochranná fólia OPTREL P550, Vegaview 2.5 a e684 PKB vnútorná 107*55
1,44 s DPH 1,20 bez DPH
Skladom 37 ks
Najodolnejšia fólia
Ochranná fólia OPTREL e600/OSE PKB vonkajšia
6,60 s DPH 5,50 bez DPH
Skladom 141 ks