Vláknový laser MOST LN-HW-1500 s výkonom 1,5 kW a vstavaným chladičom pre precízne tenké zvary. Na spájanie rôznych materiálov s hrúbkou až 4,5 mm. Laserová hlava s otáčacím systémom ochranného skla.
| Obj. číslo | 3L06000001 |
| Obj. číslo | 3L06000001 |
| Splátky už od | |
Vláknový laser MOST LN-HW-1500 s výkonom 1,5 kW a vstavaným chladičom pre precízne tenké zvary. Na spájanie rôznych materiálov s hrúbkou až 4,5 mm. Laserová hlava s otáčacím systémom ochranného skla.
Balenie obsahuje:
1 x laserová zváračka LN-HW-1500 s jednoosovou laserovou hlavou,
1 x podávač drôtu,
1 x vstavaný chladič s nútenou cirkuláciou.
Zváračka LN-HW-1500 MOST využíva kontinuálny vláknový laser. Vytvára esteticky príjemné, odolné a prakticky nepostrehnuteľné zvary s minimálnou deformáciou materiálu. Po zváraní zvyčajne nie je potrebné ďalšie mechanické spracovanie, čo urýchľuje výrobný proces a zvyšuje jeho efektivitu.
Obsahuje laserovú hlavu s otáčacím systémom ochranného skla, ktoré je možné otočiť až 6 krát. Namiesto výmeny stačí zmeniť polohu skla, čím sa 6 krát predĺži jeho životnosť.
Zváračka je určená na spájanie rôznych materiálov s hrúbkou až 4,5 mm, na zváranie s drôtom alebo bez neho, pre rozsiahlu, automatizovanú alebo robotickú výrobu, a najmä pre spájanie malých, tenkostenných súčiastok, kde sa jej výhody čoraz viac využívajú. Používa sa v mnohých odvetviach, ako je automobilový priemysel, vesmírne letectvo, elektronika, letectvo, energetika, výroba sanitárnych zariadení, regenerácia foriem a spracovanie potravín.
| Typ materiálu | Maximálna penetrácia |
|---|---|
| Nerezová oceľ | 4 mm |
| Pozinkovaná oceľ | 3 mm |
| Čierna oceľ | 4 mm |
| Hliník | 2 mm |
| Meď | 2 mm |
Laserové zváranie konkuruje pokročilým metódam, ako je zváranie elektrónovým lúčom, a jeho významnou výhodou je schopnosť efektívne spájať komponenty rôznych tvarov a v akejkoľvek polohe zvárania, čím sa zvyšuje efektivita výrobných procesov.
Typ laseru: Optický laser, kontinuálny režim
Výstupný výkon: max. 1500 W
Priemer vodiacej bodky: 0,5 – 1,0 mm
Dĺžka kábla hlavy: 10 m (8 m mimo stroja)
Priemer jadra vlákna: 50 µm
Napájanie: 230 V ±20 %
Chladenie: Chladič s nútenou cirkuláciou kvapaliny
Hmotnosť: 50 kg
Hĺbka prieniku: < 4,5 mm
Rozmery (h x v x š): 700 x 520 x 300 mm
Jednoosová oscilačná hlava
Oscilátor: prevádzkový režim (—)
Zdroj laseru: MAXPHOTONICS
| Použitie: | profesionál |
| Chladenie: | kvapalinou (vodou) |
| Sieťové napätie: | 1 × 230 V |
| Povolená tolerancia siete: | ±20 % |
| Rozmery: | 700 × 520 × 300 mm |
| Výkon lasera: | 1500 W |
| Laserová hlava: | jednoosová oscilačná |
| Priemer vodiacej bodky: | 0,5 – 1,0 mm |
| Priemer jadra vlákna: | 50 µm |
| Hĺbka prieniku: | < 4,5 mm |
| Hrúbka zvaru - nehrdzavejúca oceľ: | 4,5 mm |
| Hrúbka zvaru - uhlíková oceľ/železo: | 4 mm |
| Hrúbka zvaru - hliník: | 2 mm |
| Hrúbka zvaru - pozinkovaný plech: | 3 mm |
| Hrúbka zvaru - meď: | 2 mm |
| Použitie: | profesionál |
| Chladenie: | kvapalinou (vodou) |
| Sieťové napätie: | 1 × 230 V |
| Povolená tolerancia siete: | ±20 % |
| Rozmery: | 700 × 520 × 300 mm |
| Výkon lasera: | 1500 W |
| Laserová hlava: | jednoosová oscilačná |
| Priemer vodiacej bodky: | 0,5 – 1,0 mm |
| Priemer jadra vlákna: | 50 µm |
| Hĺbka prieniku: | < 4,5 mm |
| Hrúbka zvaru - nehrdzavejúca oceľ: | 4,5 mm |
| Hrúbka zvaru - uhlíková oceľ/železo: | 4 mm |
| Hrúbka zvaru - hliník: | 2 mm |
| Hrúbka zvaru - pozinkovaný plech: | 3 mm |
| Hrúbka zvaru - meď: | 2 mm |