3 dôvody prečo si vybrať zváračskú kuklu OPTREL Panoramaxx

3 dôvody prečo si vybrať zváračskú kuklu OPTREL Panoramaxx

Odporučte stránku svojím známym

1. Široký priezor s farebným panoramatickým videním
 

Už ako zo samotného názvu vyplýva, samostmievacia kukla Panoramaxx ponúka oproti klasickým kuklám  „panoramatické“ videnie. Čo si pod tým môžeme predstaviť? Zorný uhol je až 6 krát väčší oproti klasickej zváračskej helme. Okrem toho nám Optrel ponúka aj farebné videnie. Pridanou hodnotou je aj automatické nastavenie tmavosti a stmievateľný displej. Raz keď nastavíte zváračku, zváraciu kuklu už nemusíte - funguje to veľmi podobne ako automatická prevodovka u automobilov☺.

Nie nadarmo sa hovorí, že lepšie stokrát vidieť, ako raz počuť – na obrázku nižšie si preto pozrite, aký je rozdiel vo výhľade z Panoramaxxu a štandardnej zváracej helmy. Budete mať pocit, že hráte počítačovú hru a nie, že zvárate ☺. Široký pohľad na Vaše pracovisko tiež zvýši bezpečnosť.

vyhlad-priezor-optrel-panoramaxx-view

2. Unikátny tvar výrezu pre nos
 

Zváračská kukla Optrel Panoramaxx vyzerá naozaj jedinečne. Výrez pre nos je zo zváracej masky vystúpený. To znamená, že samostmievateľný displej je bližšie ku oku zvárača. Vďaka tomuto dizajnu sa zväčší zorný uhol a máte tak omnoho väčší prehľad o tom, čo robíte. Výrobcovi sa tak podarilo priniesť na trh kuklu so širokým priezorom aj bez toho, aby to bolo na úkor jej hmotnosti – váži iba 550 gramov.

optrel-panoramaxx-zvaracia-kukla-vystupeny-nos

Veľkou výhodou je aj to, že tvar kukly umožňuje čistejšiu prácu. Maska má jednoliatu a špecifickú formu, takže umožňuje zvárať aj v polohe nad hlavou bez toho, aby sa na nej zachytávali nečistoty. Voda či častice sa po nej iba skĺznu a neostanú v priezore, čo zváračovi zabezpečí oveľa lepšie podmienky pri práci.

3. Špičková technológia nabíjania cez micro USB kábel a autopilot


Inovatívnosť zváračskej kukly Optrel Panoramaxx predstavuje aj nové nabíjanie. Napájanie zabezpečujú solárne články a vysoko výkonný akumulátor LiPo (lítium-polymér). Zváracia kukla sa dá dobíjať cez micro USB kábel (rovnako ako Váš mobilný telefón ☺). Potrebné je ju však nabiť ešte pred prvým použitím – podobne ako si pamätáme kalibráciu starších mobilných telefónov ☺.

Autopilot dovedený do dokonalosti Vás tiež určite prekvapí. Vďaka nemu si zváračská kukla dokáže nastaviť mód zvárania podľa počtu ampérov. Toto nastavenie je možné nastaviť automaticky, ale aj manuálne.

optre-panoramaxx-zvaracia-kukla-ovladanie

Poďme si teda zhrnúť v čom je zváracia kukla Optrel Panoramaxx taká výnimočná: