Stroj na rezanie plazmou FANCUT 101 MOST je moderné, ľahké zariadenie na rezanie kovov pomocou vzduchovej plazmy. Malé rozmery a nízka váha predurčujú toto zariadenie pre plnenie úloh ako mobilné zariadenia vo výrobných, rekonštrukčných prácach atď.
| Obj. číslo | 5900300101 |
Uvedená cena je vrátane DPH.
Zobrazujeme skutočné zľavy. Preto je preškrtnutá cena najnižšia cena, za ktorú sme predávali produkt posledných 30 dní pred začiatkom akcie.
Začiatok akcie:
Odporúčaná predajná cena dodávateľa pre maloobchodný predaj je: 2 619,78 € bez DPH.
Zľava z odporúčanej ceny je: 8%
Zadajte svoj e-mail a budeme vás informovať, keď bude produkt dostupný.
| Obj. číslo | 5900300101 |
| Splátky už od | |
Stroj na rezanie plazmou FANCUT 101 MOST je moderné, ľahké zariadenie na rezanie kovov pomocou vzduchovej plazmy. Malé rozmery a nízka váha predurčujú toto zariadenie pre plnenie úloh ako mobilné zariadenia vo výrobných, rekonštrukčných prácach atď.
Tento plazmový rezací stroj je novšia verzia modelu Fancut 100 MOST. Tento model sa viac nepredáva - jeho alternatívou sú nové plazmové stroje Fancut (Fancut 100sc alebo Fancut 106).
FANCUT 101 je vybavený plazmovým horákom PT-100 dĺžky 6 metrov s technológiou zapálenia plazmového oblúku BACK STRIKING, ktorá výrazne zvyšuje životnosť dielov, najmä v porovnaní s vysokofrekvenčným zapaľovaním HF.
Zariadenia majú ľahko ovládateľný a moderný panel.
Môžete nastaviť režim prevádzky rezania, strihania mriežky (plazmový oblúk je zachovaný aj pri prechode cez medzery v materiáli) alebo elektrodrážky.
K dispozícii sú tiež diely na kontaktné rezanie (vedenie trysky priamo po materiáli). Na prednej strane rezačky je regulátor tlaku vzduchu.
Tabuľka odporúčaných hodnôt pre hrúbku rezu - rezný prúd - rýchlosť rezu pre rezací stroj FANCUT 101 (horák PT-100). Odporúčania platia pre tlak vzduchu 5,5 - 6,0 bar a prietok 210 l/min:
| Bežná oceľ | Nerezová oceľ | Hliník | ||||||
| Hrúbka [mm] | Rezný prúd [A] | Rezná rýchlosť [mm/min] | Hrúbka [mm] | Rezný prúd [A] | Rezná rýchlosť [mm/min] | Hrúbka [mm] | Rezný prúd [A] | Rezná rýchlosť [mm/min] |
| 4 | 40 | 2500 | 4 | 40 | 2300 | 4 | 40 | 3000 |
| 6 | 60 | 1700 | 6 | 60 | 1500 | 6 | 60 | 2000 |
| 10 | 60 | 1000 | 10 | 60 | 800 | 10 | 60 | 1100 |
| 12 | 80 | 900 | 12 | 80 | 800 | 12 | 80 | 900 |
| 15 | 80 | 600 | 15 | 80 | 550 | 15 | 80 | 650 |
| 20 | 100 | 600 | 20 | 100 | 550 | 20 | 100 | 650 |
| 25 | 100 | 400 | 250 | 100 | 300 | | | |
| 30 | 100 | 300 | | | | | | |
Zariadenie je dodávané s horákom pre plazmové rezanie PT100 s dĺžkou 6 metrov s bezkontaktným vedením a štartovacou sadou náhradných dielov určených na rezanie.
| Sieťové napätie: | 3 × 400 V/50 – 60 Hz |
| Istenie: | 20 A |
| Max. sieťový prúd l1: | 21,5 A |
| Max. efektívny prúd I1eff: | 15 A |
| Spotreba energie: | 16 kVA |
| Rozsah rezacieho prúdu: | 8 – 100 A |
| Napätie naprázdno U0: | 310 V |
| Rezací prúd (X = 100%) I2: | 75 A |
| Rezací prúd (X = 60%) I2: | 100 A |
| Oddeľovací rez: | 40 mm |
| Pracovný tlak vzduchu: | pre horák 6 m: 5,5 – 6,0 bar |
| Plazmový plyn: | stlačený vzduch |
| Max. tlak vzduchu: | 10 bar |
| Spotreba vzduchu: | 200 l/min |
| Zapálenie oblúka: | kontaktné BACK STRIKING |
| Regulácia prúdu: | plynulá |
| Izolačná trieda: | F |
| Krytie (stupeň ochrany): | IP23 |
| Rozmery: | 610 × 340 × 680 mm |
| Hmotnosť: | 39 kg |
| Max. hrúbka rezu: | 30 mm |
| Odporúčaná hrúbka rezu: | 22 mm |
| Sieťové napätie: | 3 × 400 V/50 – 60 Hz |
| Istenie: | 20 A |
| Max. sieťový prúd l1: | 21,5 A |
| Max. efektívny prúd I1eff: | 15 A |
| Spotreba energie: | 16 kVA |
| Rozsah rezacieho prúdu: | 8 – 100 A |
| Napätie naprázdno U0: | 310 V |
| Rezací prúd (X = 100%) I2: | 75 A |
| Rezací prúd (X = 60%) I2: | 100 A |
| Oddeľovací rez: | 40 mm |
| Pracovný tlak vzduchu: | pre horák 6 m: 5,5 – 6,0 bar |
| Plazmový plyn: | stlačený vzduch |
| Max. tlak vzduchu: | 10 bar |
| Spotreba vzduchu: | 200 l/min |
| Zapálenie oblúka: | kontaktné BACK STRIKING |
| Regulácia prúdu: | plynulá |
| Izolačná trieda: | F |
| Krytie (stupeň ochrany): | IP23 |
| Rozmery: | 610 × 340 × 680 mm |
| Hmotnosť: | 39 kg |
| Max. hrúbka rezu: | 30 mm |
| Odporúčaná hrúbka rezu: | 22 mm |
Rezanie s plazmovou rezačkou Fancut 101 MOST