Prenosná plazmová rezačka Powermax105 + horák Duramax 180° pre rezanie a drážkovanie elektricky vodivých kovov ako nelegovaná uhlíková oceľ, nerez, hliník. Delenie materiálu do hrúbky 50 mm, prepaľovanie do 22 mm.
| Obj. číslo | 059420 |
Zadajte svoj e-mail a budeme vás informovať, keď bude produkt dostupný.
| Obj. číslo | 059420 |
| Splátky už od | |
Prenosná plazmová rezačka Powermax105 + horák Duramax 180° pre rezanie a drážkovanie elektricky vodivých kovov ako nelegovaná uhlíková oceľ, nerez, hliník. Delenie materiálu do hrúbky 50 mm, prepaľovanie do 22 mm.
Prenosný ručný a strojný plazmový systém HYPERTHERM Powermax105 slúži na plazmové rezanie a drážkovanie elektricky vodivých kovov. Rezací stroj Powermax105 je určený na plazmové rezanie s výkonom 105 A. Využijete ho pre širokú škálu aplikácií aj v najťaších podmienkach. 3x vyššia rýchlosť rezania než pri autogéne, výborná kvalita rezu a drážkovania, stabilný štart horáka automatické nastavenie tlaku vzduchu.
Systém Powermax105 obsahuje napájanie s portom CPC a voliteľným pomerom napätia a strojný horák Duramax 180° v plnej dĺžke 7,6 m.

Výkony pre delenie a prepálenie elektricky vodivých kovov:
| Výkon | Hrúbka | Rezná rýchlosť |
|---|---|---|
| Ručný rez | ||
| Odporúčané | 32 mm | 500 mm/min |
| 38 mm | 250 mm/min | |
| Delenie | 50 mm | 125 mm/min |
| Prepálenie | 22 mm* *Menovité hodnoty prepálenia pri ručnom použití alebo s automatickým riadením výšky horáka | |
| Rýchlosť odstraňovania kovu | Profil drážky | |
| Drážkovací výkon | ||
| 9,8 kg/hod | hĺ. 6,4 mm x š. 7,4 mm | |
V tabuľke sú uvedené maximálne rýchlosti rezania nelegovanej uhlíkovej ocele, nerezovej ocele a hliníka:
| Materiál | Prúd (A) | Hrúbka (mm) | Max. rezná rýchlosť (mm/min) |
|---|---|---|---|
| Nelegovaná (uhlíková) oceľ | 45 | 3 | 6150 |
| 105 | 6 | 6360 | |
| 105 | 12 | 2580 | |
| 105 | 20 | 1180 | |
| 105 | 25 | 780 | |
| 105 | 32 | 500 | |
| Nerezová oceľ | 105 | 6 | 7500 |
| 105 | 12 | 2330 | |
| 105 | 20 | 990 | |
| 105 | 25 | 660 | |
| Hliník | 105 | 6 | 8330 |
| 105 | 12 | 3070 | |
| 105 | 20 | 1470 | |
| 105 | 25 | 970 |
| Sieťové napätie: | 400 V, 3 PH, 50/60 Hz |
| Vstupný prúd: | pri výkone 16,8 kW: CE 400 V, 3-PH, 28 A |
| Menovité výstupné napätie: | 160 V DC |
| Dovolené zaťaženie pri 40 °C: | 80 % @ 105 A, 400 V, 3-PH / 100 % @ 94 A, 400 V, 3-PH |
| Dĺžka prívodného napájacieho kábla: | 3 m |
| Typ napájacieho zdroja: | invertor - bipolárny tranzistor (IGBT) |
| Požiadavka na motorový pohon: | 30 kW pri plnom výstupnom prúde 105 A |
| Plazmový plyn: | čistý suchý vzduch bez prítomnosti oleja alebo dusíka |
| Rozmery: | (vrátane rukoväte) 592 × 274 × 508 mm |
| Hmotnosť: | (spolu s 7,6 m horákom) 41 kg |
| Sieťové napätie: | 400 V, 3 PH, 50/60 Hz |
| Vstupný prúd: | pri výkone 16,8 kW: CE 400 V, 3-PH, 28 A |
| Menovité výstupné napätie: | 160 V DC |
| Dovolené zaťaženie pri 40 °C: | 80 % @ 105 A, 400 V, 3-PH / 100 % @ 94 A, 400 V, 3-PH |
| Dĺžka prívodného napájacieho kábla: | 3 m |
| Typ napájacieho zdroja: | invertor - bipolárny tranzistor (IGBT) |
| Požiadavka na motorový pohon: | 30 kW pri plnom výstupnom prúde 105 A |
| Plazmový plyn: | čistý suchý vzduch bez prítomnosti oleja alebo dusíka |
| Rozmery: | (vrátane rukoväte) 592 × 274 × 508 mm |
| Hmotnosť: | (spolu s 7,6 m horákom) 41 kg |