Najkvalitnejšia samostmievacia kukla na trhu (zákaznícká recenzia)

Odporučte stránku svojím známym

Recenzia a hodnotenie Optrel Panoramaxx


Chcel by som sa veľmi poďakovať firme Solík-zváracia technika za možnosť si vyskúšať túto zváraciu kuklu. Teraz k pár mojím postrehom.

Najväčšou výhodou tejto kukly je zorné pole,oproti ostatným kuklám s menšími priezormi je to v rozhľade neporovnateľné (mám kuklu Most Grand Vision s veľkým priezorom a nechytá sa). Samozrejme si ju treba vedieť dobre nastaviť (displejom kolmo k očiam) aby sa nerosil displej od čela a výhodou je aj to, že dýchate mimo zorného poľa displeja. Ešte nesmiete mať špinavé alebo lepšie povedané doškrabané vnútorné a vonkajšie ochranné fólie aby bol obraz čistučký.

Ďalším plusom je automatický režim stmievania, kedy si displej sám nastavuje intenzitu zatmnenia podľa sily ampérov. Keby sa niekomu zdalo slabé alebo silné dá sa k tomu automatu nastaviť +-2 stupne. Nevýhodou automatu je, že má trošku pomalšiu reakciu zatmnenia ako manuálny režim (Pri TIG sa dajú oči privrieť pred zábleskom ale pri elektróde som si sem tam nablikal do očí) preto som radšej používal manuálny režim a tam je to na 100%. Ani raz som si neblikol pri nijakom zváraní, dokonca z vlastnej skúsenosti je rýchlejšia ako Speedglas a má viac senzorov, čo býva problém pri prekrytí v stiesnených priestoroch a človek si môže nablikať. S touto kuklou sa mi to nestalo.
Kukla je veľmi ľahká (ako príklad Esab Sentinel je o dosť ťažšia) a pohodlná (náhlavný kríž sa dá nastaviť aj dopredu/dozadu), skoro ani necítiť, že ju máte + nabíjanie cez usb je len parádička (batéria ma indikátor vybitia).

Brúsny režim sa zapína na boku zvonku kukly a preto sa dá dobre nahmatať aj v rukaviciach, keď je zapnutý, v priezore je vidieť blikať jemnučké modré svetielko, čo je dobré ako upozornenie (musí byť ale nasadený predný ochranný kryt displeja od neho sa svetielko odráža).

Zhrniem to tak, že aj napriek pomalšiemu automatu a opatrnosti pri nastavení na hlavu má zváracia kukla Optrel Panoramaxx u mňa iba plusy, nechcem odsudzovať iné značky (vyskúšal som viacej značiek), ale môj názor je, že je to momentálne asi NAJLEPŠIE RIEŠENÁ A NAJKVALITNEJŠIA SAMOSTMIEVACIA KUKLA NA TRHU. Niekoho asi odradí cena (poriadna kukla niečo stojí), ale kvalita a riešenia odpovedajú a určite sa oplatí nad ňou vážne uvažovať a ja si ju aj určite kúpim.


Súvisiace produkty
Voľba TIG zvárača
+ Darček ZADARMO
Zváracia kukla Optrel Panoramaxx + batoh ZDARMA !!!
387,50 s DPH 322,92 bez DPH
Skladom 5 ks