Karbidová fréza stromčeková G 1225 ALU na hliník, zliatiny hliníka, plasty a tvrdú gumu.
| Obj. číslo | 9488461225 |
| Obj. číslo | 9488461225 |
Karbidová fréza stromčeková G 1225 ALU na hliník, zliatiny hliníka, plasty a tvrdú gumu.
Fréza SPG G 1225 ALU je určená na obrábanie hliníka, zliatin hliníka, plastov a tvrdej gumy.
Pre získanie optimálnych parametrov práce frézy je potrebný správny výber a presné nastavenie otáčok v rozsahu zobrazenom v tabuľke:
| Materiál/Priemer | 3 mm | 6 mm | 10 mm | 12 mm | 16 mm |
|---|---|---|---|---|---|
| Oceľ | 60 000 – 90 000 ot/min | 45 000 – 60 000 ot/min | 30 000 – 40 000 ot/min | 22 500 – 30 000 ot/min | 18 000 – 24 000 ot/min |
| Oceľ kalená | 60 000 – 90 000 ot/min | 30 000 – 45 000 ot/min | 19 000 – 30 000 ot/min | 15 000 – 22 500 ot/min | 12 000 – 18 000 ot/min |
| Oceľ nerezová | 60 000 – 90 000 ot/min | 30 000 – 45 000 ot/min | 19 000 – 30 000 ot/min | 15 000 – 22 500 ot/min | 12 000 – 18 000 ot/min |
| Liatina | 45 000 – 90 000 ot/min | 22 500 – 60 000 ot/min | 15 000 – 40 000 ot/min | 11 000 – 30 000 ot/min | 9 000 – 24 000 ot/min |
| Titán | 60 000 – 90 000 ot/min | 30 000 – 45 000 ot/min | 19 000 – 30 000 ot/min | 15 000 – 22 500 ot/min | 12 000 – 18 000 ot/min |
| Nikel | 60 000 – 90 000 ot/min | 30 000 – 45 000 ot/min | 19 000 – 30 000 ot/min | 15 000 – 22 500 ot/min | 12 000 – 18 000 ot/min |
| Zliatiny medi | 45 000 – 90 000 ot/min | 22 500 – 60 000 ot/min | 15 000 – 40 000 ot/min | 11 000 – 30 000 ot/min | 9 000 – 24 000 ot/min |
| Hliník | 30 000 – 90 000 ot/min | 15 000 – 70 000 ot/min | 10 000 – 50 000 ot/min | 7 000 – 38 000 ;ot/min | 6 000 – 30 000 ot/min |
| Plasty | 30 000 – 90 000 ot/min | 15 000 – 70 000 ot/min | 10 000 – 50 000 ot/min | 7 000 – 38 000 ot/min | 6 000 – 30 000 ot/min |
| Keramické materiály | 60 000 – 90 000 ot/min | 30 000 – 45 000 ot/min | 19 000 – 30 000 ot/min | 15 000 – 22 500 ot/min | 12 000 – 18 000 ot/min |
| Priemer hlavy: | 12 mm |
| Dĺžka hlavy: | 25 mm |
| Priemer upínacej stopky - drieku: | 6 mm |
| Použitie: | hliník / plast / tvrdá guma |
| Typ: | stromčeková |
| Tvar: | G (SPG) |
| Druh ozubenia: | jednostranné pre hliník (ALU CUT) |
| Priemer hlavy: | 12 mm |
| Dĺžka hlavy: | 25 mm |
| Priemer upínacej stopky - drieku: | 6 mm |
| Použitie: | hliník / plast / tvrdá guma |
| Typ: | stromčeková |
| Tvar: | G (SPG) |
| Druh ozubenia: | jednostranné pre hliník (ALU CUT) |