Zváracia kukla V1000 MOST V-FLOW - kvalitná ochrana pri zváraní za rozumnú cenu

Odporučte stránku svojím známym

Zváranie a zváracia kukla tvoria vzťah na celý život, pretože zvárať bez ochrany zraku a tváre by bolo priam aktom proti prežitiu. A hoci je tento vzťah nezbytný a funkčný, často nie je dostačujúci, lebo nechráni dýchacie cesty zvárača pred vdychovaním zváracích plynov, dymov a prachu.

Vážne zdravotné následky z vdychovania týchto škodlivín viedli výrobcov k doplneniu ochranných pomôcok pri zváraní. Mnohí preto doplnil (a neustále dopĺňajú) svoj sortiment o systém filtrujúci nebezpečné látky z ovzdušia, známy ako filtroventilačná jednotka, filtroventilácia, odsávanie alebo PAPR. Spravidla je filtroventilácia zosúladená so zváracími kuklami danej značky, aby si zákazník mohol kúpiť set presne šitý na zváranie bez pochýb, či bude kukla a ventilácia spolu fungovať. Často ide o finančne náročné investície, ktoré si profesionálny alebo domáci zvárač  jednoducho nedovolí (áno, aj hoby zvárač vdychuje škodlivé plyny pri zváraní a nemal by ignorovať filtroventiláciu). Avšak sú aj firmy, ktoré tento fakt vzali do úvahy a prinášajú riešenia v rozumných cenových hladinách so zachovaním funkčnosti a spoľahlivosti. Jedným z takýchto dostupných a vydarených produktov je samostmievacia zváracia kukla V1000 s filtroventiláciou V-FLOW od spoločnosti MOST.

Aké sú silné stránky zváracej kukly V1000 MOST?

Na začiatok treba uviesť, že V1000 je univerzálna kukla, ktorú vďaka plynulému nastaveniu stmavenia (DIN 5 – DIN 13) použijeme pri zváraní všetkými metódami (aj na brúsenie materiálov). Dokonca aj pri zváraní metódou TIG stmavuje perfektne, vôbec nepreblikáva a neoslepuje, s čím majú mnohé prilby problém.

Pre priaznivcov značky MOST môžeme povedať, že ide o pokračovanie kukly Spectra, avšak kukly sú od seba napriek tomu celkom odlišné. Kukla V1000 vďaka technológii True Color ukazuje neoceniteľné reálne farby (konečne nevidíme zelený svet!), čo jej predchodkyňa nemala. Použitie technológie True Color je pre prilbu v tejto cenovej relácii dosť štedré, pretože zobrazovanie reálnych farieb mávajú až zváracie prilby najvyšších tried. S klasifikáciou priezoru 1/1/1/2 a zorným poľom 98 x 53 mm tak poskytuje krásne a čisté videnie zvaru.

Nastavenie stmavenia, oneskorenia a citlivosti štyroch optických senzorov je prístupné digitálne na kazete vo vnútri prilby. Jediné externé nastavenie je do režimu brúsenia. Vtedy sú optické senzory neaktívne a kukla je vo svetlom stave DIN 4.

Vháňanie filtrovaného vzduchu do kukly pomocou filtroventilácie V-FLOW

V zmysle spomínanej ochrany dýchacích orgánov má kukla V1000 možnosť pripojenia filtroventilačnej jednotky V-FLOW, ktorá cez dýchaciu hadicu vháňa do prilby prefiltrovaný čistý vzduch. Pomocou filtrov zachytáva z okolia tuhé častice, plyny a pary a umožňuje tak zváračom pracovať v znečistenom ovzduší s koncentráciou kyslíka > 17 %.

Prívod vzduchu je môžné regulovať v rozmedzí 180 - 220 l/min, v prípade nízkeho prietoku alebo slabej batérie filtroventilácia zreteľne upozorní používateľa pomocou alarmu. S Heavy duty batériou vydrží pracovať až 15 hodín.

 

Spojenie systému V-FLOW so zváracou prilbou MOST V1000 zabezpečuje kvalitnú ochranu dýchacích orgánov za výbornú cenu, čo v dozvukoch korona doby určite urobí radosť profi zváračom aj domácim kutilom.

Každú zváracia kuklu treba čistiť

Aby radosť z kukly trvala čím najdlhšie, je treba sa o ňu starať a nezabúdať na správnu hygienu. Špeciálne čistiace spreje na kukly bránia prilepovaniu rozstreku a usadzovaniu nečistôt na zváracej prilbe a pomáhajú predchádzať zbytočným chybičkám krásy. Ideálne je používať ich na dennej báze, funkčná prilba bude dobrou odmenou za pár minút čistenia.

Keďže chceme podporiť starostlivosť o zváracie kukly a zdravie zváračov, tak ku každej zakúpenej zváracej kukle MOST V1000 alebo ku setu kukly V1000 a odsávania V-FLOW darujeme dva čistiace spreje Clino M MOST ZADARMO. Akcia je platná v našej predajni, aj v našom e-shope www.solik.sk.


Súvisiace produkty
Čistiaci a konzervačný sprej na zváracie kukly Clino M 320 ml
4,32 s DPH 3,60 bez DPH
Skladom 440 ks
Dostupné opať v 9/2020
+ Darček ZADARMO
Zváracia kukla V1000 MOST
144,00 s DPH 120,00 bez DPH
Na objednávku
+ Darček ZADARMO
Zváracia kukla V1000 AIR MOST s odsávaním V-FLOW
588,00 s DPH 490,00 bez DPH
Na objednávku