​7 znakov ako spoznať nekvalitný respirátor

Odporučte stránku svojím známym

Ako sa vyhnúť kúpe nekvalitného respirátora, keď na trhu pribúda obrovské množstvo značkových a neznačkových produktov? Nedajte sa zmiasť ponúkaným kvantom, odlíšiť dobrý respirátor od pochybného nie je až taký problém. Nižšie nájdete sedem poznávacích znakov, ktorým sa treba vyhnúť. Keď ich dodržíte, takmer určite kúpite kvalitný respirátor so spoľahlivou ochranou. Tiež si prečítajte náš blog - Ako spoznáte kvalitný respirátor - porovnanie filtračných vrstievkde sme sa pozreli  hlbšie "dovnútra", aby sme zistili rozdiely medzi kvalitou a nekvalitou.

Základné znaky, podľa ktorých viete rozoznať nekvalitný respirátor:

  1. chýba označenie triedy (FFP1, FFP2, FFP3) a označenie CE - na respirátore nenájdete ochrannú triedu alebo značku CE (výrobok spĺňa požiadavky EÚ na bezpečnosť, zdravie a ochranu životného prostredia)
  2. chýba technická dokumentácia a EÚ vyhlásenie o zhode - k respirátoru nenájdete tieto dva dokumenty, ktoré sú zároveň potrebná na získanie označenia CE
  3. chýba slovenský návod - v balení respirátora nenájdete buď žiadny alebo len čínsky návod na použitie (pri rýchlej výrobe nestihli preložiť návod do slovenského jazyka)
  4. skladací tvar - väčšinou má skladací tvar, ktorý na tvári vyzerá ako zobáčik
  5. lacný dizajn -  rovnako ako pri kúpe oblečenia alebo telefónu, viete vizuálne ohodnotiť aj respirátor. Nekvalitné (väčšinou čínske) respirátory majú niekedy menej filtračných vrstiev a čudné strihy, čo je spôsobené rýchlym preorientovaním výroby množstva fabrík, ktoré predtým šili tričká a rifle, na výrobu respirátorov.
  6. podozrivo nízka cena
  7. nájdete ho na pochybných stránkach bez histórie, ktoré vznikli iba kvôli rýchlemu zárobku vďaka predaju respirátorov

+ bonusový ôsmy bod: nenájdete ho na našom webe www.solik.sk :) - v našom e-shope Vám predávame iba kvalitné a overené respirátory s certifikátmi. Siahnite preto po kvalitnejších výrobkoch, ktoré sú aj v našej ponuke.


Súvisiace produkty
FFP2
Časticový respirátor Hope FFP2 (N95) NR D
5,29 s DPH 4,41 bez DPH
Skladom 73 bal.
FFP2
Časticový respirátor polyGARD 8200 NR FFP2
6,73 s DPH 5,61 bez DPH
Skladom 117 ks
FFP2
Filtračný respirátor na zváranie 3M 9928 R D FFP2
10,56 s DPH 8,80 bez DPH
Nedostupné