Jednofázový invertorový svářecí zdroj Omicron GAMA 1550A pro svařování MMA a TIG DC, 230 V, 10–150 A. Profesionální funkce HOT START, ARC FORCE, ANTI STICK a VRD, hmotnost pouhých 5,7 kg. Univerzální řešení pro dílnu i montáže.
| Obj. číslo | 2377 |
| Obj. číslo | 2377 |
Jednofázový invertorový svářecí zdroj Omicron GAMA 1550A pro svařování MMA a TIG DC, 230 V, 10–150 A. Profesionální funkce HOT START, ARC FORCE, ANTI STICK a VRD, hmotnost pouhých 5,7 kg. Univerzální řešení pro dílnu i montáže.
Gama 1550 je mobilní profesionální zdroj svářecího proudu se strmou charakteristikou.
Je určen ke svařování metodami MMA (obalenou elektrodou) a TIG stejnosměrným proudem (s dotykovým startem) v ochranné atmosféře argonu. Je vhodný na jemné sváření drobných dílců plechů, drátů a profilů z běžných ocelí,nerezových ocelí, niklu, mědi, titanu a slitin těchto kovů.(mimo hliníku a jeho slitin).
HOT START - usnadňuje zapálení oblouku zvýšením proudu na začátku.
SOFT START - zajišťuje pomalý náběh svářecího proudu. Tato funkce se nejlépe uplatní u bazických elektrod. Další výhodou je výrazné omezení tvorby struskových vměstků, redukce odstřiku.
ANTI STICK - zabraňuje přilepení svařovací elektrody. Při zkratu (přilepení) automaticky klesá svařovací proud.
Bezpečnostní napětí V.R.D. (Voltage Reduction Device).
Pro TIG DC režim je k dispozici funkce LIFT ARC, která umožní start oblouku dotykem wolframové elektrody na materiál a funkce DOWN SLOPE pro hladké ukončení svářecího procesu.
Svářecí invertor je vybaven úsporným režimem (vypínání zdroje).
| Metoda svařování: | MMA / TIG DC |
| Síťové napětí: | 1 × 230 V |
| Rozsah svařovacího proudu: | 10–150 A |
| Napětí na prázdno: | 80 – 90 V (80 – 90) |
| Jištění: | 16 A |
| Svařovací proud (DZ = 100 %) I2: | 130 A |
| Svařovací proud (DZ = 60 %) I2: | 150 A |
| Krytí: | IP 23S |
| Třída izolace: | F |
| Rozměry: | 145 × 225 × 305 mm |
| Hmotnost: | 5,7 kg |
| Metoda svařování: | MMA / TIG DC |
| Síťové napětí: | 1 × 230 V |
| Rozsah svařovacího proudu: | 10–150 A |
| Napětí na prázdno: | 80 – 90 V (80 – 90) |
| Jištění: | 16 A |
| Svařovací proud (DZ = 100 %) I2: | 130 A |
| Svařovací proud (DZ = 60 %) I2: | 150 A |
| Krytí: | IP 23S |
| Třída izolace: | F |
| Rozměry: | 145 × 225 × 305 mm |
| Hmotnost: | 5,7 kg |