Přenosná plazmová řezačka Powermax105 + hořák Duramax 180° pro řezání a drážkování elektricky vodivých kovů jako nelegovaná uhlíková ocel, nerez, hliník. Dělení materiálu do tloušťky 50 mm, přepalování do 22 mm.
| Obj. číslo | 059420 |
Zadajte svůj e-mail a budeme Vás informovat, jakmile bude výrobek dostupný.
| Obj. číslo | 059420 |
Přenosná plazmová řezačka Powermax105 + hořák Duramax 180° pro řezání a drážkování elektricky vodivých kovů jako nelegovaná uhlíková ocel, nerez, hliník. Dělení materiálu do tloušťky 50 mm, přepalování do 22 mm.
Přenosný ruční a strojní plazmový systém HYPERTHERM Powermax105 slouží k plazmovému řezání a drážkování elektricky vodivých kovů. Řezací stroj Powermax105 je určen pro plazmové řezání o výkonu 105 A. Využijete jej pro širokou škálu aplikací i v nejtěžších podmínkách. 3x vyšší rychlost řezání než u autogenu, výborná kvalita řezu a drážkování, stabilní start hořáku automatické nastavení tlaku vzduchu.
Systém Powermax105 obsahuje napájení s portem CPC a volitelným poměrem napětí a strojní hořák Duramax 180° v plné délce 7,6m.

Výkony pro dělení a přepálení elektricky vodivých kovů:
| Výkon | Tloušťka | Řezná rychlost |
|---|---|---|
| Ručný rez | ||
| Doporučeno | 32 mm | 500 mm/min |
| 38 mm | 250 mm/min | |
| Dělení | 50 mm | 125 mm/min |
| Propálení | 22 mm* *Jmenovité hodnoty propálení při ručním použití nebo s automatickým řízením výšky hořáku | |
| Rychlost odstraňování kovu | Profil drážky | |
| Drážkovací výkon | ||
| 9,8 kg/hod | hl. 6,4 mm x š. 7,4 mm | |
V tabulce jsou uvedeny maximální rychlosti řezání nelegované uhlíkové oceli, nerezové oceli a hliníku:
| Materiál | Proud (A) | Tloušťka (mm) | Max. řezná rychlost (mm/min) |
|---|---|---|---|
| Nelegovaná (uhlíková) ocel | 45 | 3 | 6 150 |
| 105 | 6 | 6 360 | |
| 105 | 12 | 2 580 | |
| 105 | 20 | 1 180 | |
| 105 | 25 | 780 | |
| 105 | 32 | 500 | |
| Nerezová ocel | 105 | 6 | 7 500 |
| 105 | 12 | 2 330 | |
| 105 | 20 | 990 | |
| 105 | 25 | 660 | |
| Hliník | 105 | 6 | 8 330 |
| 105 | 12 | 3 070 | |
| 105 | 20 | 1 470 | |
| 105 | 25 | 970 |
| Síťové napětí: | 400 V, 3 PH, 50/60 Hz |
| Vstupní proud: | při výkonu 16,8 kW: CE 400 V, 3-PH, 28 A |
| Jmenovité výstupní napětí: | 160 V DC |
| Dovolené zatížení při 40 °C: | 80 % @ 105 A, 400 V, 3-PH / 100 % @ 94 A, 400 V, 3-PH |
| Délka přívodního napájecího kabelu: | 3 m |
| Typ napájecího zdroje: | invertor - bipolární tranzistor (IGBT) |
| Požadavek na motorový pohon: | 30 kW při plném výstupním proudu 105 A |
| Plazmový plyn: | čistý suchý vzduch bez přítomnosti oleje nebo dusíku |
| Rozměry: | (včetně rukojeti) 592 × 274 × 508 mm |
| Hmotnost: | (spolu s 7,6m hořákem) 41 kg |
| Síťové napětí: | 400 V, 3 PH, 50/60 Hz |
| Vstupní proud: | při výkonu 16,8 kW: CE 400 V, 3-PH, 28 A |
| Jmenovité výstupní napětí: | 160 V DC |
| Dovolené zatížení při 40 °C: | 80 % @ 105 A, 400 V, 3-PH / 100 % @ 94 A, 400 V, 3-PH |
| Délka přívodního napájecího kabelu: | 3 m |
| Typ napájecího zdroje: | invertor - bipolární tranzistor (IGBT) |
| Požadavek na motorový pohon: | 30 kW při plném výstupním proudu 105 A |
| Plazmový plyn: | čistý suchý vzduch bez přítomnosti oleje nebo dusíku |
| Rozměry: | (včetně rukojeti) 592 × 274 × 508 mm |
| Hmotnost: | (spolu s 7,6m hořákem) 41 kg |